O mnie

Zawodowo

Od grudnia 2014 r. mam zaszczyt pełnić urząd Prezydenta Miasta Gniezna. Wcześniej, przez 10 lat, pracowałem jako prezes MPK, sekretarz Miasta Gniezna i naczelnik Poczty Polskiej. Ukończyłem studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W latach 2006-2014 pracę samorządowca realizowałem jako radny powiatu gnieźnieńskiego, będąc w tym czasie przewodniczącym Komisji Finansów. Jako pasjonat sportu zawsze aktywnie działałem w tym zakresie; na terenie Gniezna współtworzyłem dziecięcy klub sportowy Gniewko, a później, już jako prezydent Gniezna, doprowadziłem do konsolidacji gnieźnieńskich klubów piłkarskich powołując do życia MKS Mieszko Gniezno.

Prywatnie

Urodziłem się 17 lipca 1972 r. w Gnieźnie. Moja mama jest znanym i cenionym w Gnieźnie lekarzem, tata przez wiele lat jako inżynier kierował pionami technicznymi gnieźnieńskich przedsiębiorstw. Przez pierwszych 15 lat mojego życia mieszkaliśmy w wieżowcach przy ul. Sobieralskiego. Razem z moimi braćmi: Andrzejem i Krzysztofem chodziliśmy do Szkoły Podstawowej nr 6, a później do II Liceum Ogólnokształcącego. Wakacje spędzaliśmy nad jeziorem „Łazienki” albo, nieistniejącym już, otwartym basenie przy ul. Jolenty. Moją żonę Asię, także rodowitą gnieźniankę, poznałem w 1994 r. Ślub wzięliśmy w 2001 r. i mamy dwoje wspaniałych dzieci: Zosię i Filipa.

Moją pasją są książki, szczególnie historyczne – o tematyce związanej z II wojną światową – a także polskie kryminały. Uwielbiam aktywnie spędzać czas; biegam wspólnie z moją żoną, od 20 lat regularnie gram w badmintona. Jeżdżę na rowerze, także na dalekie, nawet zagraniczne wyprawy. Uwielbiam polskie góry, ale też smak pizzy w toskańskich miasteczkach.